Saç Ön Çi̇zgi̇si̇ni̇n Saç Eki̇mi̇nde Önemi̇

Saç ekimi gelişen teknoloji ile günümüzde yaygın olarak kullanılan saç problemi yaşayan bireylerin oldukça sık kullandıkları yöntemdir. Saç ekimi sayesinde bireyler doğal bir görüntüye sahip olarak oldukça mutlu bir şekilde hayatlarına devam ederler. Saç ekimi saçı seyrek olan bireylere yapılacağı gibi saçını tamamen kaybetmemiş olan bireylere de kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Saç ön çizgisinin saç ekiminde önemi nedir?

Saç ekimi işleminin doğal olabilmesi için en belirleyici yöntem saçın ön çizgisinin doğru olarak belirlenmesidir. Saçın ön çizgisi en dikkat çeken alan olduğu için en uygun olan saç çizgisinin belirlenmesi gerekmektedir. Saç ekimi yapacak olan hekim öncelikle kişinin isteklerini göz önüne alarak bu durama göre saç çizgisinin nasıl olması gerektiğini belirler. Erkeklerde saçın ön çizgisi V görünümünde olup saç ekimi ona göre yapılır. Saçın ön çizgisinin doğal bir görünüme sahip olması için kök miktarını etkilendireceğinden ne kadar çok kök alınırsa o kadar doğal bir görünüme sahip olunur. Saçın ön çizgisinin nasıl olması belirlendikten sonra hastaya tam olarak nasıl sonuç olacağı şeklinde bilgilendirme yapılır.

Yanlış yapılan saç ekimi uygulamaları karşısında birey bu durumdan memnun kalmayarak, bazı durumlarda da tekrarlanması kaçınılmaz olmaktadır. Saçın ön çizgisinde yapılan hata oldukça önemlidir. Çünkü bu bölgede yapılan yanlış saç ekimi oldukça uğraş gerektirir. Başarılı olan saç ekimi ancak işin uzmanları tarafından yapıldığından olumlu sonuçlar doğurur. Saçın ön çizgisi ne kadar düzgün ve kişinin yüz yapısı ile orantılı ise saç ekimi o kadar doğal olur.

Saç dökülmesine karşı saç ekimi yaptırmak artık günümüzde normal bir şeydir. Aynı gün içerisinde taburcu olan bireyler kendilerine dikkat ettikleri sürece olumlu sonuçlar alacaktır.