Evde Saç Bakımı

Evde saç bakımı nasıl yapılır?

Evde saç bakımı nasıl yapılır?

Saçlarımız estetik bütünlüğümüzü sağlayan en önemli biyolojik donanımımızdır. Onlara en az gözümüz gibi bakmalıyız. Saç bakımı profesyonel bir bilgi gerektirmeyen kolay yapılabilen bir uygulamadır. Evde saç bakımı için işte yapabilecekleriniz.

Evde saç bakımı nasıl yapılır?

Alopesi (saç dökülmesi) : Endokronoloji bilimi hormonal dengelerde sorunları çözer ve tıbbi nedenli saç dökümelerini önlemek için tıbbi çözümler üretebilir. Hormonal dengede bir sorun yok ama saçlarım normalden fazla dökülüyor diyorsanız;

Lavanta bitkisi saçlarınız için evde saç bakımı yapmanıza ve saçlarınızın dökülmesini önlemenize yardımcı olacaktır. Bir tutam lavantayı 2 su bardağına katarak 6-7 dakika kaynatın ve soğuyan suyu süzerek saçlarınıza sürün. Bu şekilde 1-2 saat bekletin. Saç dökülmesinin önlenmesinde etkili olan bu kür aynı zamanda saçlarınızı daha parlak canlı bir görünüme kavuşturacaklar.

Saç Yağlanmasını önlemek: Profesör İ.A. Saraçoğlu’nun ısırgan otu kürü saçların yağlanmasını önleyecek bir kür. Raf ömrünü 1 yıl geçmemiş ısırgan otunu kaynatarak süzdüğünüz suyu her banyodan sonra saçınıza sürün. Yağlanma tamamen ortadan kaldıracak olan bu kür her banyodan sonra uygulanırsa yağsız parlak ve güçlü saçlara kavuşacaksınız.

Kepek için Evde Kür: Kepek kadın erkek herkesin sorunu. Kepeklerimizi önlemek için şampuanlar sabunlar kullanıyoruz ama ara verdiğimizde kepekler tekrar geri dönmekte. Bu sorunu kökünden çözmenin yolu ısırgan otudur. Isırgan otunu bir tutam bir cezve ölçüsünde kaynatıp soğutun ve süzün. Suyu banyodan sonra saçlarınıza sürün. 3 uygulamadan sonra hayretler içinde kepeklerden tamamen kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Zeytin yağı: Saçlarınız ister kepekli ister yağlı isterse kuru olsun her durumda zeytinyağı kürünü uygulamanız size yarar sağlayacaktır. Zeytinyağı hakiki olmak koşulu ile saç derinizi besler saçlarınıza canlılık ve parlaklık kazandırır. Zeytinyağına (6 yemek kaşığı) 1 yumurta kırıp çırparsanız elde edeceğiniz küre protein desteği sağlamış olacaksınız.

Saçlarımızı Parlatmak için Kür: Saçları parlatan şey limon. Bir yemek kaşığı hakiki bal ile bir bardak taze limon suyu banyodan sonra saçlara sürülürse saçlarda mükemmel bir parlaklık elde edilebilir.

Saç bakımı evde yapılabilen basit bitkisel doğal kürlerle kolayca halledilebilir.